קניתם בית חדש? עוברים לדירה חדשה שקניתם זה עתה? ואולי השכירות הסתיימה וחתמתם על חוזה שכירות חדש? צפויה לכם תקופה עמוסה למדי, של תכנונים ואריזות ופריקה. על מנת להפוך את האריזה ליעילה יותר, אספנו עבורכם כמה טיפים מועילים במיוחד.

הכינו חומרי אריזה

הכינו מראש חומרי אריזה וחומרי עזר. ארגזים וקופסאות ניתן לקנות, אך יש חברות הובלה שמספקות זאת אפילו ללא עלות. ודאו שיש לכם סרטי הדבקה, מספיק קופסאות, שקיות חזקות, טושים לסימון. הכל מוכן? אפשר לצאת לדרך.

סמנו קופסאות וארגזים

את הארגזים ואת הקופסאות שבהם אתם מתכוונים לארוז – אל תשכחו לסמן. על כל ארגז ועל כל קופסא רשמו באופן ברור מה יש בפנים ולמי מבני הבית או מחדרי הדירה הייעודית תכולת הארגז שייכת. בצורה כזאת תוכלו לפרוק את התכולה בצורה נוחה יותר, יהיה קל לסדר את הפריטים השונים בארונות ותהיה לכם נגישות מידית לדברים שאתם צריכים במיוחד, מיד לאחר המעבר. כל ארגז יושם מראש בחדר הייעודי על ידי המובילים, ולא תצטרכו לגרור ארגזים מחדר לחדר ולשחוק את הרצפה במעונכם החדש.

בגדים אורזים בשקיות

כלי מיטה ובגדים נוח מאוד לארוז בתוך שקיות. שקיות אשפה גדולות יועילו מאוד ומומלץ להפריד בין הבגדים וכלי המיטה של כל אחד מבני הבית (וכאמור, לכתוב את שמו על השקית). ניתן לרכוש שקיות וואקום מיוחדות ולשאוב מהן את האוויר באמצעות שואב אבק לאחר האריזה. כך הנפח של האריזות יקטן, ואת הבגדים שאינם מתאימים לעונה תוכלו לאחסן אפילו בלי לפרוק את השקיות.

נפטרים מדברים בלתי נחוצים

מעבר לדירה חדשה הוא ההזדמנות הטובה ביותר להיפטר מכל מיני דברים שאספתם לאורך השנים ושלא יהיו נחוצים לכם. אם אתם יודעים, למשל, שאינכם קוראים יותר את הספרים הישנים ואתם מעדיפים להשתמש בספרים ממוחשבים, אין טעם להעמיס ארגזים מלאים אנציקלופדיות וספרי נייר. אם אתם מתכוונים לרהט את הדירה החדשה ברהיטים חדשים ונאים, אין צורך להעביר את כל הרהיטים הישנים שיתפסו מקום מיותר בדירה וייזרקו לאחר זמן קצר. רוצים לעשות משהו טוב עוד יותר? מדוע לא לבצע פינוי רהיטים ישנים לתרומה לפני המעבר? החפצים הישנים שלכם יוכלו להועיל מאוד לנזקקים.

אריזה שמונעת שבירה

חפצים שבירים אורזים בנפרד ומשתמשים בטכניקות שימנעו נזק. ניתן להיעזר בקלקרים, בעיתונים ישנים, ביריעות פלסטיק או ב"פצפצים". זכרו להקפיד על רישום המילה "שביר" בגדול על ארגזים כאלה.

עשו זאת בעצמכם

אם יש לכם תכשיטים יקרים או חפצי אמנות נדירים – שקלו להעביר אותם בעצמכם לדירה החדשה. גם פריטים בעלי ערך רגשי וסנטימנטלי מיוחד שיקלו לשאת עמכם אל הבית החדש. בנוסף, ודאו שלחברת ההובלה יש ביטוח למקרה של תאונה ולכל מקרה של נזק לרכוש שעלול להיגרם תוך כדי ההובלה.

תגובות

avatar
  Subscribe  
Notify of