השינויים בחיים יכולים להגיע ממקומות בלתי צפויים. כך, כאשר הכנסת אישרה את תכנית הבנייה לחיזוק מבנים שכיום ידועה בתור תמ"א 38 – לא כולם הבינו את ההזדמנויות הייחודיות שתכנית זו נותנת לבעלי דירות מכל קצוות הארץ. בזכות הבונוסים המגוונים הניתנים לדיירים ולבעלי הדירות המוכנים לשפץ את הבניינים שלהם על מנת להפוך אותם לבטיחותיים, למודרניים ולחדשניים יותר, אנשים רבים קיבלו את אחת או כל האפשרויות הבאות:

  • בניית חדר נוסף בדירה (ממ"ד)
  • הוספת מרפסת שמשפרת את חווית השהייה בבית ומעלה את ערך הנכס
  • בניית מעלית
  • הוספת לובי עם אינטרקום
  • בניית קומה נוספת בבניין או יותר

כיצד מתקבלות זכויות הבנייה השונות?

באמצעות סקירה של רשימת יזמי תמ"א 38 מומלצים באתר בסט 38 ניתן למצוא את היזמים שמסוגלים להתחיל פרויקט ולסיים אותו בהצלחה ולמנוע מצבים לא נעימים של פשיטת רגל באמצע או מקרה שבו היזם פשוט נעלם והבנייה נתקעת באמצע. כמו כן, ההערכה של היזמים מתבצעת על פי הזכויות שהם משיגים ממשרד הבנייה. הדבר מתבצע באמצעות שיתוף פעולה בין מומחים בתחומים הרבים הקשורים לתהליך, החל משמאים, מהנדסי בניין ומומחי תשתיות שונים, ועד לעורכי דין מיומנים המסוגלים לגבש הסכמים תקינים לכל הצדדים: הדיירים, היזם והרשויות. הזכויות ניתנות על בסיס המצב הקיים של הבניין וההערכות של מהנדסי בניין מומחים.

מדוע חשוב לפנות אך ורק ליזמים בדוקים?

תכנית תמ"א 38 אכן נותנת אפשרויות מדהימות לבעלי דירות בכל ישראל, אך מדובר בתהליך שאורך לעיתים מספר שנים, מה שמביא לכך שיש אינטראקציה רבה בין הצדדים. הדבר דורש עיגון חוזי מצד אחד, אך גם יחסי אנוש תקינים שיאפשרו לכל אחד מהדיירים להיות רגוע ולא לצפות לסיום הבנייה במצב של לחץ וחרדות בלתי פוסקים. המאפיינים האלה חשובים מאוד להתנהלות טובה של כל הצדדים המעורבים. כמו כן, היזמים שתמצאו באתר בסט 38 עברו את כל שלבי הבנייה, כולל השלב האחרון של בדק בית שעשוי להיות בעייתי, וזה יבטיח שתוכלו ליהנות מהיתרונות המעולים של תמ"א 38 ללא כל עיכוב.

נושאים חשובים נוספים שכדאי לדעת

בניגוד לתכניות "פינוי בינוי", שדרוגי תמ"א 38 מבוצעים ללא פינוי של הדיירים מהמבנה, ובמקרים אלה חשוב מאוד לתקשר בצורה טובה עם הגורמים העוסקים בבנייה באופן בלתי אמצעי וכך לשפר את איכות החיים של הדיירים גם במהלך הבנייה ולפני שכל היתרונות המובהקים נכנסים לתוקף.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments