תחושת בטיחות היא חלק חיוני וחשוב ביותר מחיי היומיום שלנו. האמונה שעשינו את כל הדרוש על מנת להגן על הבית, על הרכוש ועל בני המשפחה שלנו צריכה ללוות אותנו בכל עת, והעולם המודרני מספק לנו לא מעט הצעות ופתרונות אפשריים לעניין זה. ישנן אינספור דרכים להגן על הבית, אך מה מהווה פריט חובה שיש להתקין עוד היום, ועל מה אפשר לוותר כיוון שמדובר בגימיק שיווקי ולא יותר? לפניכם חמישה אביזרי חובה שיעזרו לכם לישון בשקט.

דלת חדשנית

הדרך הטובה ביותר להרחיק פורצים מהבית היא לעשות להם עבודה קשה. הדרך הטובה ביותר להשיג מטרה זו היא באמצעות התקנת דלת שתדרוש מאמצים רבים לפריצה, או שאינה ניתנת לפריצה כלל. הדבר דורש שילוב של חומר ממוגן ורב-שכבתי שממנו עשויה הדלת ומנגנון מתוחכם של המנעול. שילוב בין השניים ייתן את התוצאה הטובה ביותר ויבטיח תחושת ביטחון מלאה בין אם אתם בבית, או שהילדים, ההורים המבוגרים או חיות המחמד שלכם נמצאים בו בהידרכם.

ציוד לגילוי ולכיבוי אש

כאשר מדברים על מיגון הבית הפרטי, חשוב לא לשכוח את החשיבות של ציוד כיבוי אש. רובנו התרגלנו לחשוב על אובייקט המתאים יותר לבתי עסקים (כחלק מהדרישות הבסיסיות עבור הרישוי שלהם), אך האמת היא שגם בתים פרטיים עלולים למצוא את עצמם בסכנה גדולה עקב ההתלקחות הקטנה ביותר. לכן, גלאי עשן ואמצעי כיבוי שונים הם צורך חיוני ביותר.

מצלמות במעגל סגור

על מנת לדאוג לבית שלכם בכל עת, כדאי להתקין מצלמות בסביבתו. הדבר גם ירחיק פורצים וגם יאפשר לכם לתעד כל מקרה של פגיעה בשטח הפרטי. מדובר באביזר חובה עבור בתים עם חצר פרטית או עם מספר כניסות, ולכאלה המצויים בשכונה שהתנועה בה ערה.

סורגים על כל החלונות

כאשר דואגים למגן את הבית בצורות הנרחבות ביותר, יש לא לשכוח את החשיבות של ציוד כיבוי אש וגם של מיגון הפנים – בעיקר כאשר מדובר בקומות גבוהות. יחד עם זאת, גם מהקומה השנייה בבית פרטי ניתן ליפול ולהיפגע קשות, כך שכדאי מאוד לדאוג למיגון גם מבפנים. כיום, ניתן להתקין סורגים שקופים (עשויים מזכוכית איכותית, שקופה ועמידה במיוחד) ולשלב בין יופי לבטיחות.

מעקות גבוהים

לצד הסורגים, כדאי מאוד גם לשים לב לכל מעקה בבית, בין אם מדובר במעקה למדרגות או במעקה של מרפסת פתוחה. בשני המקרים מעקה בגובה של מעל 50 ס"מ (רצוי שיהיה לפחות בגובה 90 ס"מ) עשוי להיות גורם מציל חיים עבור ילדים ואפילו עבור אנשים מבוגרים ברגע של מעידה.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments