השכרת דירה או בית היא אינה עניין של מה בכך, מדובר בפעולה הדורשת התמודדות עם שוכרים, הכנת הדירה, חתימה על חוזים ושמירה על תחזוקה הולמת ותנאי מגורים נוחים ובטוחים. עומדים להשכיר את הנכס שלכם? לפניכם כמה טיפים חשובים.

הקיץ: העונה החמה של ההשכרות

אם אתם מחפשים את הזמן המתאים ביותר להתחיל, הרי שעונת הקיץ היא הלוהטת ביותר גם בתחום ההשכרות. רבים השוכרים אשר מעדיפים לחכות לקיץ כדי לערוך את המעבר, בין אם מדובר בסטודנטים ובין אם במשפחות, כדי להתכונן ולהתמקם בבית החדש לפני פתיחת שנת הלימודים. לכן, אם יש לכם דירה שעומדת ריקה, כדאי שתתחילו להכין אותה לקראת חודשי הקיץ החמים, שכן אז הביקוש עולה.

עזרה מקצועית, אף פעם לא מזיקה

כאשר הדירה עומדת ריקה, אין שום בעיה והשוכרים יכולים להיכנס מיד. אולם מה קורה כאשר מדובר בדירה שיש בה ציוד ורהיטים ישנים? למעשה במקרה זה, מומלץ לשקול שימוש בשירותיה של חברה לפינוי דירות. חברת פינוי תסייע לכם בתהליכי פינוי דירה, כאשר ברבים מן המקרים היא אפילו תעשה זאת בחינם ולבסוף גם תבצע ניקיון יסודי בחלל, כך שכולם יוצאים מרוצים.

הקפידו על בחירת השוכרים

בל נשכח כי אתם הולכים להתמודד עם השוכרים המדוברים לכל אורך תקופת החוזה ולכן עליכם להקפיד לבחור אותם בחוכמה. אל תתביישו לשאול שאלות כדי להבין את טיבם של אלו השוכרים מכם ועל מנת להרחיק נוכלים למיניהם. כמו כן, מומלץ כי תבררו פרטים על אורח חייהם של השוכרים כדי למנוע היתקלויות מיותרות עם השכנים ואל תהססו ליצור קשר עם בעלי בית קודמים כדי לקבל חוות דעת כנה ואמיתית.

ערכו חוזה עם עורך דין

רבים האנשים אשר אולי ינסו לוותר על שירותיו המקצועיים של עורך דין, אולם כשם שחברת פינוי דירות תסייע לכם בתהליכי פינוי דירה וניקיון, כך גם בכוחו של עורך דין להגן על האינטרסים שלכם ולוודא כי החוזה תקני וכי אינכם פוסחים על אף סעיף מרכזי או שולי. לרוב, החוזה יכלול פרטים כמו גובה התשלום, מועד הפינוי, זכויות וחובות שלכם ושל השוכרים וכו'.

ביטחונות ותשלומים

כמובן שעליכם לדאוג לקבל ביטחונות מהשוכרים לרבות שטר חוב או ערבות בנקאית. כמו כן, רבים המשכירים אשר דורשים את כל הצ'קים מראש, כך, על כל מקרה שלא יקרה, תוכלו לחוש יותר שקטים ורגועים. לגבי התשלומים: בנוסף עליכם לדאוג ליצור קשר עם הרשויות השונות וכן עם חברת החשמל, על מנת להעביר את החשבונות לתשלום על שמם של השוכרים, כדי שהם יהיו אלו שישלמו אותם.

תגובות

avatar
  Subscribe  
Notify of